Механично почистване на лице

Механично почистване на лице

Механично почистване на лице

Какво е механично почистване на лицето

Процедурата включва ръчно премахване на черни точки, пъпки и замърсявания в разширени пори, без използване на апарати. В повечето случаи специалистът използва само собствените си ръце за работа.

В особено напреднали случаи лекарят може да препоръча комбинация от механично почистване с всеки хардуерен метод (например с ултразвук). Ползи от почистването на лицето: тя има няколко явни предимства в сравнение с други.

Предимствата на ръчното почистване включват:

  • 1. почиства се най-дълбокият епидермис, който не се повлиява от ексфолианти, пилинги, маски;
  • 2. “дишането” на тъканите се подобрява многократно, след почистване порите се стесняват;
  • 3. козметични дефекти като “узряло” акне и черни точки изчезват напълно или в голям обем;
  • 4. кожата става гладка, кадифена при тактилни усещания;
  • 5. цветът на епидермиса се изравнява, става по-светъл, сивкавият оттенък изчезва, на скулите се появява естествен руж;
  • 6. напълно изчезват уен, акне, черни точки, бели тапи в разширени пори от секрецията на мастните жлези.

След механично почистване кръвообращението се засилва значително, което спомага за изглаждане на малките мимически бръчки и повишаване на еластичността и еластичността на епидермиса.

Механичното почистване на кожата е цялостна козметична процедура, която има ясни показания за:

  • 1. има черни точки на повърхността на епидермиса;
  • 2. образуват се комедони, които се намират в дълбоките слоеве на епидермиса;
  • 3. редовно се появяват пъпки, акне.

Етапи на механично почистване на лицето:

1. Подготовка на кожата

Работата на козметика на този етап има две цели – почистване на повърхностния слой на епидермиса от всякакви замърсявания и отваряне на порите. В първия случай говорим за използването на лосиони, маски, леки пилинги с плодови киселини. Преди да посети козметолог, пациентът дори не трябва да премахва декоративната козметика от лицето, а специалистът може да се отърве и от грима.

За постигане на втората цел се използва специален уред – параозонатор, който изпарява кожата и отваря порите.

2. Директно почистване

Най-неприятният етап, тъй като включва натиск върху кожата и това може да бъде придружено от болезнени усещания. Специалистът работи с ръце – премахва черните точки и мастните тапи, а остатъците от замърсявания се елиминират напълно с лъжицата Uno. Иглите се използват само ако мръсотията е в дълбоките слоеве на епидермиса и каналите са тесни.

Смята се, че този етап трябва да се проведе в рамките на 15—25 минути: има определени условия за преминаване към завършване на процедурата. Но ако лицето има силно, многократно замърсяване, тогава дори и най-опитният козметолог няма да може да изпълни определения период от време. В този случай лекарят може да използва метода на вакуумно почистване, когато използва специално устройство, те буквално „изсмукват“ мастните тапи.

3. Последният етап

Към вече третираната кожа на лицето се насочва Д’арсонвал , която служи като дезинфектант и предотвратява появата на странични ефекти в периода на възстановяване. Освен това специалистът може да използва антисептични средства за лечение на епидермиса. Нанасят се маски с подхранващи свойства, нанасят се хидратиращи кремове.

По време на втория етап лекарят трябва периодично да избърсва лицето на пациента с антисептик .

Резултати след процедурата:

  • 1. гладкост, кадифена повърхност;
  • 2. липса на акне, черни точки и комедони;
  • 3. изчезването на разширени пори и бели подутини, които са били запушени мастните канали;
  • 4. възстановяване на тонуса на епидермиса, появата на руж.

След още няколко дни ще се появи еластичността и еластичността на епидермиса, отпуснатите зони ще се стегнат малко и фините бръчки ще изчезнат.

Какво да не правите след механично почистване .

Можете да ускорите процеса, като спазвате категоричното „не“ в ранния рехабилитационен период:

  • 1. не излизайте без да сте нанесли крем с висока степен на защита срещу ултравиолетовите лъчи;
  • 2. не оказват механично въздействие върху третираната кожа – без търкане, масажи;
  • 3. Първите 2-3 дни не нанасяйте фон дьо тен върху лицето.Също така не можете да миете лицето си с обикновен сапун, да не използвате тоници и лосиони с алкохол в състава – всичко това силно изсушава кожата, която така или иначе активно ще се отлепи.

Защо е необходимо почистване на лицето:

Кожата е най-големият орган на човешкото тяло. В допълнение към защитните, той изпълнява хранителни, дихателни, терморегулаторни функции.Дори ако редовно миете лицето си и избърсвате лицето си с почистващи препарати, не можете напълно да премахнете остатъците от мръсотия и грим. С течение на времето порите се запушват, което пречи на кожата да диша нормално, нейните защитни и регенеративни способности намаляват, храненето се влошава и в запушените пори се заселват бактерии. Това провокира развитието на възпаление на кожата, появата на акне, влошаване на тена.

След почистване порите се отварят, метаболитните процеси се засилват. Клиентите отбелязват усещане за лекота, обновяване – кожата сякаш диша.

 - 
English
 - 
en
Russian
 - 
ru
Bulgarian
 - 
bg